Σάββατο 7 Απριλίου 2012

12 στα 14 goal-goal εντός έδρας η Λυων, 20 στα 30 goal-goal συνολικά η Οσερ

Σαντερλαντ – Τοτεναμ. Αδιάφορη βαθμολογικά η Σάντερλάντ, κυνηγά την 3η θέση η Τότεναμ, 8 στα 15 Χ στο ημίχρονο εντός έδρας η Σάντερλαντ, 9 στα 15 Χ στο ημίχρονο εκτός έδρας η Τότεναμ.

Αταλαντα – Σιενα. Θέλουν ακόμα κάποιους βαθμούς και οι δύο ομάδες, βολική η ισοπαλία, 19 στα 30 under 2.5 η Αταλάντα, 20 στα 30 under 2.5 η Σιένα.

Καλιαρι – Ιντερ. Επανήλθε στις νίκες η Ιντερ με τον νέο κόουτς στον πάγκο της εκτός έδρας σε 14 ματς έχει μόλις μία ισοπαλία, 18 στα 30 no-goal η Ιντερ, 19 στα 30 no-goal η Κάλιαρι.

Κιεβο – Κατανια. Μάλλον αδιάφορες βαθμολογικά, 10 στα 14 Χ στο ημίχρονο εντός έδρας το Κίεβο, 8 ισοπαλίες σε 15 εκτός έδρας έχει η Κατάνια.

Λετσε – Ρομα. Μόνο νίκη θέλουν και οι δύο ομάδες για διαφορετικό στόχο8 στα 15 Χ στο ημίχρονο εντός έδρας η Λέτσε, 7 στα 15 Χ στο ημίχρονο εκτός έδρας η Ρόμα.

Μιλαν – Φιορεντινα. Δεν έχει περιθώρια για απώλειες η Μίλαν αφού η Γιουβέντους περιμένει, την καλύτερη μακράν επίθεση διαθέτει η Μίλαν με 60 γκολ σε 30 ματς, δεν πατάει καλά εκτός έδρα η Φιορεντίνα με μόλις μία νίκη σε 15 παιχνίδια, συνολικά έχειν21 στα 30 no-goal.

Νοβαρα – Τζενοα. 16 στα 30 2-3 σύνολο γκολ η Νόβάρα, 19 στα 30 over 2.5 η Τζένοα που εκτός έδρας έχει 2-2-11 με γκολ 18-38.

Ουντινεζε – Παρμα. Εκτός φόρμας η Ουντινέζε που εντός έδρας είναι δυνατή με 10-4-1 και γκολ 25-9, θέλει να κερδίσει το στοιχημα της παραμονής η Πάρμα που έχει εκτός έδρας 2-6-7 και γκολ 13-28.

Τσεζενα – Μπολονια. Στην Serie B θα αγωνίζεται η Τσεζενα την επόμενη αγωνιστική περίοδο και οι δύο ομάδες κάνουν κλειστά ματς και έχουν συνολικά 20 στα 30 under 2.5 και οι δύο σημερινοί αντίπαλοι.

Βολφσμπουργκ – Ντορτμουντ. Από 4 νίκες προέρχεται η Βολφσμπουργκ από γκέλα με 4-4 η πρωτοπόρος Ντορτμουντ, 19 στα 28 over 2.5 η Βολφσμπουργκ.

Καιζερσλαουτερν – Χοφενχαιμ. Χωρίς νίκη για 18 ματς η ουραγός Καϊζερλαουτερν (0-9-9), δύσκολα θα τα καταφέρει να παραμείνει στην κατηγορία, αδιάφορη η Χοφενχαϊμ που έχει 18 στα 28 2-3 σύνολο γκολ συνολικά.

Κολωνια – Βερντερ Βρεμης. Από 3 αρνητικά αποτελέσματα προέρχονται και οι δύο ομάδες δείχνοντας σε κακή κατάσταση, 19 στα 28 goal-goal η Κολωνια, 15 στα 28 goal-goal η Βέρντερ, δύσκολα μπορείς να κάνεις προγνωστικα στοιχηματος σε ένα τέτοιο ματς.

Μπαγερν – Αουγκσμπουργκ. 8 σερί νίκη σε όλες τις διοργανώσεις μετρά η Μπάγερν που διαθέτει την καλύτερη επίθεση και την καλύτερη άμυνα στην κατηγορία ενώ συνολικά ακόμη έχει 19 στα 28 no-goal, σε καλή κατάσταση η Αουγκσμπουργκ με 3 νίκες και 3 ισοπαλίες στα 6 πρόσφατα ματς.

Στουγγαρδη – Μαιντζ.18 στα 28 over 2.5 η Στουτγαρδη, 20 στα 30 goal-goal η Μαϊντζ.

Φραιμπουργκ – Νυρεμβεργη. Ισόβαθμες στους 31 βαθμούς οι δύο ομάδες και θέλουν βαθμούς για την παραμονή, 18 στα 28 no-goal η Νυρεμβέργη, 18 στα 28 over 2.5 η Φραϊμπουργκ.

Γουεστ Μπρομ – Μπλακμπερν. Από ήττες προέρχονται και οι δύο, 17 στα 31 goal-goal Η Γουεστ Μπρομ, 23 στα 31 goal-goal η Μπλακμερν.

Λιβερπουλ – Αστον Βιλα. 5-8-2 με γκολ 19-12 εντός έδρας η Λίβερπουλ, 3-8-4 εκτός έδρας η Βίλλα με γκολ 16-21.

Μπολτον – Φουλαμ. Από 3 νίκες προέρχεται η Μπόλτον και κατάφερε να ανέβει από την ζώνη του υποβιβασμού, συνολικά έχει 22 στα 30 over 2.5, δεν πατάει καλά εκτός έδρας η Φούλαμ με 2-5-8 έχοντας πετύχει σε αυτά τα ματς μόλις 8 γκολ.

Νοργουιτς – Εβερτον. Αδιάφορες βαθμολογικά, 23 στα 31 goal-goal η Νοριτς, 23 στα 31 under 2.5 η Εβερτον.

Τσελσι – Γουιγκαν. Από 4 θετικά αποτελέσματα προέρχεται η Γουϊγκαν δείχνοντας να το παλέυει, μόνο νίκη θέλει η Τσέλσι αν θέλει να τερματίσει στην πρώτη τετράδα. 11 στα 15 over 2.5 εντός έδρας η Τσέλσι, 11 στα 15 over 2.5 εκτός έδρας η Γουϊγκαν.

Γκενκ – Γανδη. 20 στα 31 over 2.5 η Γκενκ, 18 στα 31 over 2.5 η Γανδη.

Βαγιεκανο – Οσασουνα.Από 3 ήττες προέρχεται η Βαγιεκανο, μία ισοπαλία εντός έδρας η Βαγεκανο, 8 ισοπαλίες σε 14 εκτός έδρας ματς η Οσασουνα.

Εσπανιολ – Σοσιεδαδ. Αδιάφορες και σε μέτρια φόρμα.

Χεταφε – Σπορτινγκ Χιχον. 17 στα 30 Χ στο ημίχρονο η Χετάφε, 18 στα 30 2-3 σύνολο γκολ η Σπορτινγκ Χιχον ενώ εκτός έδρας έχει 12 στα 15 over 2.5 διαθέτοντας την χειρότερη άμυνα στην κατηγορία.

Στοουκ – Γουλβς. Κάκιστη η Γουλβς, έχει την χειρότερη άμυνα στην κατηγορία με 68 γκολ παθητικό και 23 στα 31 over 2.5.

Γκλαντμπαχ- Χερτα. Εκτός φόρμας η Γκλαντμπαχ το τελευταίο διάστημα μένοντας μακριά από τις πρώτες θέσεις, θα το παλέψει η Χερτα αλλά δεν παμε στοιχημα ότι θα παραμείνει στην κατηγορία.

Παλερμο – Γιουβεντους. Από 3 νίκες και 4 ματς χωρίς να δεχτεί γκολ προέρχεται η Γιουβέντους έχοντας συνολικά 20 στα 30 under 2.5, πολύ δυνατό στην έδρα του το Παλέρμο με 10 νίκες και μία ισοπαλία σε 15 ματς.

Αζαξιο – Σεντ Ετιεν. 19 στα 30 goal-goal η Αζαξιο, 8 στα 18 Χ στο ημίχρονο εκτός έδρας η Σεντ Ετιεν.

Βαλενσιεν – Τουλουζ. 19 στα 30 2-3 σύνολο γκολ η Βαλενσιεν, 22 στα 30 under 2.5 η Τουλουζ.

Εβιαν – Ρεν. 19 στα 30 goal-goal η Εβιαν,22 στα 30 under 2.5 συνολικά η Ρεν και 12 στα 15 no-goal εκτός έδρας.

Μονπελιε – Σοσο. 13-1-1 με γκολ 31-8 εντός έδρας η Μονπελιε και 3-10-2 στο ημίχρονο εντός έδρας, 2-5-8 με γκολ 13-25 εκτός έδρας η Σοσο.

Μπρεστ – Λιλ. 23 στα 30 under 2.5 η Μπρεστ, 9 στα 15 Χ στο ημίχρονο εκτός έδρας η Λιλ.

Ντιζον – Νανσι. 20 στα 30 2-3 σύνολο γκολ η Ντιζον, 18 στα 30 over 2.5 η Νανσι.

Ζουλτε Βαρεγκεμ – Μονς. 18 στα 30 goal-goal η Ζουλτε, 25 στα 30 goal-goal η Μονς.

Σερκλ Μπριζ – Λεουβεν. 8 στα 15 Χ στο ημίχρονο εντός έδρας η Σερκλ Μπριζ, 21 στα 30 goal-goal η Λέουβεν

Σιντ Τρουιντεν – Βεστερλο. Εχει προβάδισμα για την σωτηρία η Βέστερλο, 20 στα 31 over 2.5 η Βεστερλο, 18 στα 31 over 2.5 η Σιντ Τρουϊντεν.

Σαραγοσα – Μπαρτσελονα. Από 3 νίκες προέρχεται η Σαραγόσα και αν συνεχίσει έτσι θα έχει ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία, Από συνεχόμενες νίκες προέρχεται και η Μπαρτσελόνα που έχει 20 στα 30 over 2.5.

Λυων – Οσερ. 12 στα 14 goal-goal εντός έδρας η Λυων, 20 στα 30 goal-goal συνολικά η Οσερ.

Λατσιο – Ναπολι. Μάχη για την Τρίτη θέση με τις δύο ομάδες να είναι σε μέτρια φόρμα, 18 στα 30 over 2.5 η Λάτσιο, 18 στα 30 goal-goal η Νάπολι.

Μπετις – Βιγιαρεαλ. 35 βαθμούς η Μπέτις, 32 βαθμούς η Βιγιαρεάλ και οι δύο ομάδες θέλουν βαθμούς για την παραμονή όμως είναι σε κακή κατάσταση με μόλις μία νίκη στα 6 τελευταία ματς.